Blog dosud nebyl aktivován. Jako potvrzení Vám byl odeslán e-mail, obsahující aktivační klíč. Pokud jste vlastníkem tohoto blogu a nedostali jste aktivační e-mail, nebo jste jej omylem smazali, přihlaste se prosím a nechte si jej poslat znovu.

Listopad 2009

Jak vznikla?!

6. listopadu 2009 v 19:49 Včelka Mája
Včelka Mája (v originále みつばちマーヤの冒険 Micubači Maja no boken) je japonský anime seriál z roku 1975. Byl vyroben v koprodukci Japonska, Kanady, Rakouska a Západního Německa. Seriál byl přeložen do mnoha jazyků a vysílán v mnoha zemích včetně Německa, Portugalska, Belgie, Francie, Itálie, Řecka, Československa, Bulharska, Slovinska, Bosny, Španělska, Srbska, Finska, Islandu, Polska, Chorvatska, Maďarska, Japonska, Austrálie, Spojených států amerických, Kanady, Jižní Afriky, Latinské Ameriky, Izraele, Ruska, Libanonu (jako "Zena") a Íránu (jako "Nikoo" نیکو).
K české, slovenské a německé verzi nazpíval znělku Karel Gott, hudbu složil Karel Svoboda, český text napsal Zdeněk Rytíř. Hudba je pak společná všem jazykovým verzím.[zdroj?]
Původní japonská znělka se jmenuje Mitsubachi Māya no Bōken ("Dobrodružství včelky Májy") a znělka na konci seriálu má název Oyasumi Māya ("Dobrou noc, Májo"). Obě písničky nazpíval Cheetah and the Honeybee Choir.
Anime seriál byl produkován společností Nippon Animation, která má na kontě například Hunter × Hunter, seriál na motivy mangy od Yoshihiro Togashiho.


Miki - obrázky

4. listopadu 2009 v 19:10 Mickey MouseJména kačerů

4. listopadu 2009 v 18:58 My z Kačerovastrýček Skrblík - milionářský kačer
kačer Donald - druhý strýčk malích kačerů
Kulík - jeden z kačeřích bratrů
Dulík - jeden z kačeřích bratrů
Bubík - jeden z kačeřích bratrů
Rampa - kačeří pilot
Kačka - sestřenka Kulíka, Bubíka a Dulíka
paní Čvachtová - chůva a hospodyně
sluha
Rafani a jejich matka - kriminálníci
Hamoun - druhý boháč

Úvodní znělka :-D

4. listopadu 2009 v 18:41 Tom a Jerry
Tom a Jerry jdou
knám teď z náladou.

Hurá!
Tahle bitva trpaslíka s obrem,
neskončí vezlem ale v dobrem.
A kámoši jak hrom jsou Jerry a Tom!


Tom a Jerry zas
bavit přišli nás.

Křičí jeden na druhého
ty si pako, škádlí se a rvou
se jenom jako.
A leckdy škádlení i z lásky pramení
i z lásky pramení
vždit kámoši jak hrom jsou Jerry a Tom!

O Tomovi a Jerrym

4. listopadu 2009 v 18:37 Tom a Jerry

Tom a Jerry

Tom a Jerry je americký animovaný seriál se 161 díly, natočený v letech 1940 až 1967.
Tom je kočka, která neustále honí myš Jerryho, který na oplátku dělá kocourovi naschvály. Autorská práva vlastní MGM. Jednotlivé díly natočili William Hanna a Joseph Barbera.

Další postavy

V mnoha dílech se kromě titulních hrdinů objevují ještě další postavy, například šedý myšák Tuffy či dva buldoci - Bulda a Bulínek (v původním anglickém znění Spike a Tyke).

Zajímavosti

V prvním díle Jak kočka dostala padáka se ještě kočičí představitel Toma jmenoval Jesper, jméno Tom získal až ve druhém díle. Další zajímavostí je, že jelikož kreslíři společnosti MGM nebyli dostatečně výkonní, společnost zadávala zakázky na výrobu dílů dalším společnostem. V letech 1961-62 mezi ně patřil Rembrandt Films Williama L. Snydera, který působil v Praze, a na výrobě se podíleli čeští kreslíři ze společnosti Bratři v triku. Celkem vytvořili 13 epizod, které však bývají hodnoceny jako méně podařené.
V roce 2005 byl natočen celovečerní film Tom a Jerry letí na Mars (Tom and Jerry Blast Off to Mars).
Některým filmovým kritikům se nelíbily scény, ve kterých jde doslova o život. Častokrát se o tom s tvůrci přeli. Fiktivní pořad Itchy & Scratchy Show, který se objevuje v mnoha dílech seriálu Simpsonovi, paroduje zejména takovéto surové scény.

Úvodní znělka 8-)

4. listopadu 2009 v 18:33 Rychlá rota
Správný zásah
tu pravou chvíli má
když přízrak temný
svým rejdům šanci dá
Tahle príma dvojka slídilů
ta řeší problém tvůj
Chip,Chip,Chip,Chip a Dale
zákon hájí
Chip,Chip,Chip,Chip a Dale
v tomto kraji
V pravdě si najdou směr a hrají fér
ve znaku mají dvakrát R
Chip,Chip,Chip,Chip a Dale
zákon hájí
Chip,Chip,Chip,Chip a Dale
v tomto kraji
Po stopě vdycky jdou, až naleznout
kdo skrýva takjně fintu svou
Chip,Chip,Chip,Chip a Dale
zákon hájí
Chip,Chip,Chip,Chip a Dale
v tomto kraji
Chip,Chip,Chip,Chip a Dale

Úvodní znělka

4. listopadu 2009 v 18:29 My z Kačerova


1)Kačerov jak Hurikán k nám už míří,
auta,laser,eroplán městem víří.
Příběhy píše z téhleté říše...

Kačer úu!

Intro:Teď k vám děti z dálky letí...

Kačer úu!

Přináší sem kouzelnou zem...

Kačer úu!

Ref.:Kačeři příjdou,když jsi v nouzi,
Když tě úzkost ze sna vzbouzí.
Zavolat jen stačí heslo...

Kačer úu!

Intro:

Na tváři smích ti právě dých...

Pan Kačer úu!


Rychlá Rota

4. listopadu 2009 v 18:14 Rychlá rota
Rychlá rota (anglický originál Chip 'n Dale Rescue Rangers) je americká animovaná série televizních příběhů z produkce studia Walt Disney. Série byla stvořena dvojicí Tad Stones a Alan Zaslove. Představuje disneyovskou dvojici Chip 'n Dale v novém "kabátě". Celá série měla premiéru na Disney Channel 5. března 1989. Vše započalo dvouhodinovým filmem Rescue Rangers: To the Rescue, který byl později rozdělen na 5 kratších pilotních dílů a uváděn v TV. Poslední díl série byl odvysílán 19. listopadu 1990.

O kačerovi Donaldovi

4. listopadu 2009 v 18:10 Kačer Donald

Kačer Donald

Kačer Donald - je hrdina animovaných příběhů a komiksů vytvořený v roce 1934 režisérem Waltem Disneyem. Kačer Donald se poprvé objevil ve filmu The Wise Little Hen z cyklu Silly Symphonies 9. června 1934. Poté se začal objevovat v dalších animovaných příbězích, zejména po boku Myšáka Mickeye, Goofyho a psa Pluta. Objevil se i v seriálu Příběhy z Kačerova.
S hlasem Kačera Donalda je spojen herec Clarence Nash, který ho daboval až do roku 1985.
V roce 2004 byla umístěna hvězda Kačera Donalda na chodníku slávy v Hollywoodu.

Historie postavy

Podle chronologie «The Chronological Donald - Volume 1» Leonarda Maltina postavu Donalda napadlo vytvořit Walta Disneye, když slyšel "kachní" hlas herce Clarence Nashe. V té době už byl myšák Mickey oblíbeným dětským hrdinou, a Disney chtěl vytvořit postavu s některými negativními charakterovými vlastnostmi, které ale nechtěl dát Mickeymu.
Donald se poprvé objevil v krátkém kresleném filmu «The Wise Little Hen» 9. června 1934 (už v roce 1931 je o něm zmínka v knize o W.Disneyovi). Filmovou postavu Donalda vytvořil animátor Dick Lundy

O myšáku Mikim

4. listopadu 2009 v 18:04 Mickey Mouse
Mickey Mouse, někdy Myšák Mickey, je známá kreslená postavička z dílny The Walt Disney Company, která byla stvořena v roce 1928 spoluprací Walta Disneye a Uba Iwerkse. Poprvé se Mickey Mouse objevil v krátkometrážním filmu Plane Crazy z roku 1928, kde se objevila poprvé i jeho kolegyně Minnie. Další snímek s Mickeym pak byl The Gallopin' Gaucho z téhož roku a ještě v listopadu roku 1928 byl Mickey Mouse uveden ve svém prvním zvukovém filmu Parník Willie. Mickey Mouse i Minnie dále vystupovali v celé řadě kreslených filmů a příběhů.
18. listopadu 1978, u příležitosti 50. výročí vzniku, získal Mickey Mouse jako vůbec první kreslená postava svoji hvězdu na Hollywoodském chodníku slávy.