Blog dosud nebyl aktivován. Jako potvrzení Vám byl odeslán e-mail, obsahující aktivační klíč. Pokud jste vlastníkem tohoto blogu a nedostali jste aktivační e-mail, nebo jste jej omylem smazali, přihlaste se prosím a nechte si jej poslat znovu.

O kačerovi Donaldovi

4. listopadu 2009 v 18:10 |  Kačer Donald

Kačer Donald

Kačer Donald - je hrdina animovaných příběhů a komiksů vytvořený v roce 1934 režisérem Waltem Disneyem. Kačer Donald se poprvé objevil ve filmu The Wise Little Hen z cyklu Silly Symphonies 9. června 1934. Poté se začal objevovat v dalších animovaných příbězích, zejména po boku Myšáka Mickeye, Goofyho a psa Pluta. Objevil se i v seriálu Příběhy z Kačerova.
S hlasem Kačera Donalda je spojen herec Clarence Nash, který ho daboval až do roku 1985.
V roce 2004 byla umístěna hvězda Kačera Donalda na chodníku slávy v Hollywoodu.

Historie postavy

Podle chronologie «The Chronological Donald - Volume 1» Leonarda Maltina postavu Donalda napadlo vytvořit Walta Disneye, když slyšel "kachní" hlas herce Clarence Nashe. V té době už byl myšák Mickey oblíbeným dětským hrdinou, a Disney chtěl vytvořit postavu s některými negativními charakterovými vlastnostmi, které ale nechtěl dát Mickeymu.
Donald se poprvé objevil v krátkém kresleném filmu «The Wise Little Hen» 9. června 1934 (už v roce 1931 je o něm zmínka v knize o W.Disneyovi). Filmovou postavu Donalda vytvořil animátor Dick Lundy
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama